ODKUP NEZAPLACENÉHO NÁJEMNÉHO 

Odstěhoval se váš dlužník z nemovitosti a zůstaly po něm jen dluhy a nedoplatky?

Pronajímali jste nemovitost a místo výdělku jste se dočkali poškození a nezaplaceného nájmu?

Neplatičů nájemného v poslední době přibývá. Tito občané nehradí nájemné a poplatky za služby, které jsou v souvislosti s užíváním bytu poskytovány. Lze charakterizovat dvě základní skupiny neplatičů:

Do první skupiny zahrnujeme neplatiče, kteří své finanční závazky neplní záměrně. Naše zkušenosti ukazují, že v této skupině nalezneme jak dlužníky dobře finančně situované, tak i ty, pro které je úhrada nájemného a příslušných služeb na hranici jejich možností.

Do druhé skupiny zahrnujeme neplatiče, kteří se dostávají do problémů s placením nájemného, protože nemají dostatek finančních prostředků, které by jim umožnily tuto povinnost plnit. Jde např. o nezaměstnané a jejich rodiny, o občany, kteří jsou dlouhodobě nemocní či invalidní, o osamělé rodiče apod.

Z našich zkušeností vyplývá, že nejpočetnější skupinou neplatičů tvoří lidé, kteří jsou si vědomi obtížné vymahatelnosti práva a nájemné nezaplatí, doporučené dopisy nepřebírají, na výzvy nereagují. Jedná se o tzv. "profesionální neplatiče nájemného".


KOMU POMÁHÁME? A JSOU NAŠE SLUŽBY PRO VÁS?

Pokud jste fyzická osoba, která se bohužel setkala s tvrdou praxi, kdy dlužník bydlí několik měsíců zadarmo ve vaší nemovitost a hledáte profesionální společnost s dlouholetou tradicí, která od vás rychle a férově zajistí odkup pohledávky, jste na správném místě a měli by jste číst dále.


PRODÁM VÁM POHLEDÁVKU. A CO DÁL? 

Jakmile od vás pohledávku odkoupíme, vy získáte peníze a s dlužníkem už nemusíte nic řešit. Veškerý kontakt s dlužníkem i způsoby úhrady dluhu jsou výhradně na nás. Dlužník bude již komunikovat pouze s námi!


KOLIK VYPLATÍTE ZA NEZAPLACENÉ NÁJEMNÉ? 

V průměru vyplácíme 75% nominální hodnoty pohledávky. Nicméně ke každé pohledávce musíme přistupovat 100% individuálně. Každá pohledávka má svůj příběh a svého dlužníka. Z tohoto důvodu jsme vypracovali typologii dlužníků, každý má jiné slabiny a jiný morální status. Je rozdíl, když vymáháme neplacené nájemné po matce samoživitelce, která se dostala kvůli neplaceným alimentům  do platební neschopnosti. Jiný přístup musíme zvolit při jednání s rodinou, kde oba dospělý pracují, jezdí po dovolených, ale k úhradě nájmu se nemají.  

Příklady odkupů neplaceného nájemného:

  • Dlužná částka 40.000 Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 30.000Kč
  • Dlužná částka 80.000 Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 60.000Kč
  • Dlužná částka 250.000 Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 187.000Kč


JAKÉ POHLEDÁVKY ODKUPUJEME?

  1. Dlužné nájemné musí být v nominální hodnotě od 20.000Kč do 1.500.000Kč
  2. Dlužné nájemní nesmí být po splatnosti déle než 3 roky
  3. Dlužník musí být české národnosti a musí se zdržovat na území ČR
  4. S dlužníkem musí být podepsaná Nájemní smlouva v písemné podobě 

PROČ PRODAT NEPLACENÉ NÁJEMNÉ PRÁVĚ NÁM? 


VYPLÁCÍME V PRŮMĚRU 75 % NOMINÁLNÍ HODNOTY 

NEPLATÍTE ŽÁDNOU ZÁLOHU PŘEDEM 

PŮSOBÍME  PO CELÉ ČR

ZPRACOVANOU NABÍDKU OBDRŽÍTE DO 24 HODIN

NABÍZÍME BEZPLATNÁ KONZULTACI PŘÍPADU

CERTIFIKOVANÝ POSTUP DLE PLATNÝCH ZÁKONŮ

JAK U NÁS FUNGUJE ODKUP POHLEDÁVKY? 

1. Zašlete nám poptávku 

Vyplnění kontaktního formuláře zabere pár vteřin. Do 24 hodin Vás budeme kontaktovat ohledně dalšího postupu. V případě potřeby zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy.

2. Bezplatná analýza pohledávky

Jakmile nám doložíte v elektronické podobě kopie důkazních materiálů, zpracujeme analýzu pohledávky. V této fázi nemáme oprávnění s pohledávkou pracovat nebo kontaktovat dlužníka.

3. Předložení nabídky 

Na e-mail Vám zašleme náhled smlouvy včetně zpracované nabídky s garantované cenou odkupu.

4. Uzavření smlouvy 

Smlouvu lze uzavřít osobně s regionálním obchodním zástupcem, nebo ve většině případů zasíláme připravenou smlouvu poštou na Vaší adresu. 

5. Kontaktujeme dlužníka 

Zjistíme aktuální finanční bonitu dlužníka (tj. nejedná -li se o narkomana, bezdomovce, předluženého člověka..atd). Ověříme, zda je dlužník kontaktní (tj. není například ve výkonu trestu, popřípadě zahraničí... atd).

6. Vyplacení pohledávky 

Pokud neshledáme žádné překážky, obratem Vám uhradíme garantovanou cenu odkupu na Váš bankovní účet. 

NECHCETE SE JIŽ NEPLATIČI NÁJMU  VĚNOVAT ? 

Pokud prodáte neplacené nájemné naší společnosti, nebudete mít s samotným vymáháním nic společného a dlužník bude již komunikovat jen s námi!