ODKUP  FAKTUR


Museli jste z neproplacené faktury ještě odvést DPH?


Máte dost své práce a nebaví vás doprošovat se o své peníze? 

V současné době je tento nešvar nejvíce rozšířen ve stavebnictví, dopravě a v obchodní činnosti počínaje marketingovými službami, přes zpracování účetnictví, až po prodej strojních a technických zařízení.

Rozdělujeme čtyři základní typy pohledávek:

Do první skupiny patří "podnikatelé", kteří účelně zakládají společnosti a následně si prostřednictvím těchto firem objednávají služby, případně nakupují zboží. Tito "nepoctiví podnikatelé" jednají a vystupují velice promyšleně. Ve většině případů vypadá jejich vystupování a komunikace bezproblémově, slušně a profesionálně. Toto se však změní v době, kdy dojde k vystavení faktury a má dojít k jejímu proplacení.

Do druhé skupiny patří zejména stavebnictví. Velké zakázky se rozdělí do několika menších subdodávek. K rozdělování peněz dochází vždy od nejvyšších pater hierarchie. V praxi se pak velice často stává, že menší společnosti, které fyzicky vlastníma rukama zakázku realizují, jsou až poslední v řadě této hierarchii a k nim se již peníze nedostanou. 

Do třetí skupiny patří pohledávky vzniklé z dlouhodobé spolupráce. Během této spolupracuje funguje vše bez problému, do konce i jen na pouhé ústní dojednání nebo podání ruky. Problém však nastane v ten moment, kdy se firma dostane do finančních problémů, případně dojde k zásadní změně vedení společnosti.

Do čtvrté skupiny řadíme podnikatele, kteří neplatí faktury na základě rady nějakého známého  (nejčastěji advokáta nebo policisty). Případně sami vědí, že soudy můžou trvat několik let, takže spíše vyčkávají, co se bude dít ze strany věřitele. Tohoto dlužníka poznáte tak, že buď neustále oddaluje úhradu, případně vůbec nekomunikuje.


KOMU POMÁHÁME? A JSOU NAŠE SLUŽBY PRO VÁS?

Pokud jste podnikající fyzická osoba nebo menší firma a hledáte profesionální společnost s dlouholetou tradicí, která od vás rychle a férově zajistí odkup nezaplacené faktury, jste na správném místě a měli byste číst dále.


PRODÁM VÁM POHLEDÁVKU. A CO DÁL?

Jakmile od vás pohledávku odkoupíme, vy získáte peníze a s dlužníkem už nemusíte nic řešit. Veškerý kontakt s dlužníkem i způsoby úhrady dluhu jsou výhradně na nás. Dlužník bude již komunikovat pouze s námi!


KOLIK VYPLATÍTE ZA MOJÍ FAKTURU?

V průměru vyplácíme 75% nominální hodnoty pohledávky. Nicméně ke každé pohledávce musíme přistupovat 100% individuálně. Každá pohledávka má svůj příběh a svého dlužníka. Z tohoto důvodu jsme vypracovali typologii dlužníků, každý má jiné slabiny a jiný morální status. Je rozdíl, když vymáháme pohledávku po fyzické osobě, která provozuje malý e-shop a dluží, protože se dostala do druhotné platební neschopnosti. Jiný přístup musíme zvolit při jednání s arogantním jednatelem stavební firmy, který vlastní vilu, dva luxusní vozy a faktury neplatí jen s principu. 

Příklady odkupů neproplacených faktur:

  • Dlužná částka 40.000 Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 30.000Kč
  • Dlužná částka 80.000 Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 60.000Kč
  • Dlužná částka 250.000 Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 187.000Kč
  • Dlužná částka 500.000Kč - cena odkupu 75% nominální hodnoty. Vyplatíme vám tedy cca 375.000Kč


JAKÉ FAKTURY ODKUPUJEME?

  1. Nezaplacené faktury musí být v nominální hodnotě od 20.000Kč do 1.500.000Kč
  2. Faktury nesmí být po splatnosti déle než 3 roky
  3. Dlužník musí být české národnosti případně česká společnost se sídlem v ČR. 
  4. Dlužník nesmí být v insolvenčním nebo konkurzním řízení 

PROČ PRODAT NEZAPLACENOU FAKTURU PRÁVĚ NÁM? 


VYPLÁCÍME V PRŮMĚRU 75 % NOMINÁLNÍ HODNOTY 

NEPLATÍTE ŽÁDNOU ZÁLOHU PŘEDEM 

PŮSOBÍME PO CELÉ ČR

ZPRACOVANOU NABÍDKU OBDRŽÍTE DO 24 HODIN

NABÍZÍME BEZPLATNÁ KONZULTACI PŘÍPADU 

CERTIFIKOVANÝ POSTUP DLE PLATNÝCH ZÁKONŮ

JAK U NÁS FUNGUJE ODKUP POHLEDÁVKY?

1. Zašlete nám poptávku 

Vyplnění kontaktního formuláře zabere pár vteřin. Do 24 hodin Vás budeme kontaktovat ohledně dalšího postupu. V případě potřeby zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy.

2. Bezplatná analýza pohledávky

Jakmile nám doložíte v elektronické podobě kopie důkazních materiálů, zpracujeme analýzu pohledávky. V této fázi nemáme oprávnění s pohledávkou pracovat nebo kontaktovat dlužníka.

3. Předložení nabídky

Na e-mail Vám zašleme náhled smlouvy včetně zpracované nabídky s garantované cenou odkupu.

4. Uzavření smlouvy 

Smlouvu lze uzavřít osobně s regionálním obchodním zástupcem, nebo ve většině případů zasíláme připravenou smlouvu poštou na Vaší adresu. 

5. Kontaktujeme dlužníka 

Zjistíme aktuální finanční bonitu dlužníka (tj. nejedná -li se o narkomana, bezdomovce, předluženého člověka..atd). Ověříme, zda je dlužník kontaktní (tj. není například ve výkonu trestu, popřípadě zahraničí... atd).

6. Vyplacení pohledávky 

Pokud neshledáme žádné překážky, obratem Vám uhradíme garantovanou cenu odkupu na Váš bankovní účet. 

NECHCETE SE JIŽ NEZAPLACENÉ FAKTUŘE VĚNOVAT? 

Pokud prodáte neproplacenou fakturu naší společnosti, nebudete mít s samotným vymáháním nic společného a dlužník bude již komunikovat jen s námi!